Facebook

Prostowanie keratynowe

KERATYNOWE PROSTOWANIE WŁOSÓW
Efekty zabiegu bardzo dobrze widoczne są na włosach zniszczonych rozjaśnianiem, farbowaniem, trwałą czy innymi zabiegami chemicznymi, a także na włosach suchych bez połysku.
- może być stosowany do każdego rodzaju włosów (rozjaśniane, farbowane itd.)
- nie zalecane dla kobiet w ciąży
- produkt powinien być stosowany 2 tygodnie przed lub po koloryzacji
- zabieg może być powtarzany wielokrotnie, bez zachowania jakiejkolwiek przerwy, czym częściej powtarzany, tym efekt jest trwalszy, a włosy w doskonałej kondycji i o fantastycznym wyglądzie

1. Co to za zabieg?
Jest to nowa metoda prostowania włosów od niedawna dostępna również w Polsce. “Jej formuła opiera się na keratynie, stanowiącej naturalny budulec włosa. Im więcej keratyny zabudowanej jest we włos, tym włosy są prostsze i gładsze, mniej się puszą a także łatwiej jest o nie dbać. To jest podstawowa cecha, odróżniająca tę metodę od tzw. trwałej prostującej, w której substancja chemiczna (najczęściej tioglikol amonu) powoduje zrywanie mostków dwusiarczkowych, odpowiedzialnych za utrzymanie naturalnego wzorca skrętu włosów. Metoda keratynowa zaś nie ingeruje we wnętrze włosa (a więc nie nie ma ryzyka zniszczenia jego struktury). Polega na kilkukrotnym zaprasowaniu w pasma włosów keratyny, która szczelnie otacza włos. Dzięki temu dochodzi do wygładzenia włosów i zredukowania ich nadmiernej puszystości (czupryna przestaje być “pierzasta”).” Innowacyjność metody polega właśnie na tym, że nie ingeruje się we włos chemicznymi środkami, które powodują utratę blasku i naturalności włosa, a wprowadza się w jego strukturę keratynę – naturalny budulec włosa, powodujący ich zdrowy i lśniący wygląd.

2. Jak dbać o włosy po zabiegu?
Nie zalecamy stosowania szamponów i odżywek zawierających sole i ostre detergenty między innymi SLS lub SLES – polecamy delikatne szampony dla dzieci np. Babydream lub szampony ziołowe, Odżywki natomiast nie mogą zawierać SILIKONÓW. Polecane odżywki: najlepiej, aby w składzie zawarta była keratyna - jeśli jej nie ma możemy dokupić hydrolizowaną keratynę i dolewać ją każdorazowo do porcji odżywki. Preferowane odżywki to np. Kallos Latte, Gloria, Biovaxy i wiele innych ziołowych. Polecane produkty do stylizacji: najlepiej bez zawartości składnika ALKOHOL DENAT, zalecane jest również unikanie nagrzewania prostownicy lub lokówki do wysokich temperatur. Wskazane jest suszenie włosów na płaskiej szczotce, ZIMNYM STRUMIENIEM!! – włosy będą wtedy gładsze i prostsze.
Nie polecamy robienia keratynowego prostowania tuż przed wyjazdem na wczasy, słona i chlorowana woda szybko wypłukują keratynę. Jeśli ktoś korzysta z krytych pływalni, najlepszym zabezpieczeniem będzie założenie gumowego czepka.

3. Przy odpowiedniej dbałości o włosy efekt powinien się utrzymać od 2-5 miesięcy.
Uwaga! włosy po zabiegu nie są proste jak druty! Włosy to nie plastik, odkształcają się od gumki, od naturalnego opierania się na ramionach, od spania i wielu innych czynników mechanicznie je "wygniatających".
Osoby które mają bardzo mocno kręcone włosy nie zawsze będą miały po zabiegu taki efekt jak osoby o falowanych i puszących się . Będą wygładzone, będą wyprostowane, lecz nie idealnie jak tafla.
Jeśli ktoś taki chce uzyskać włosy jak tafla musi niestety dodatkowo przejechać po nich kilka razy prostownicą. Tutaj plusem jest gładkość i czas prostowania. Przy prostowaniu włosów osób z mocnym skrętem schodzi 40 minut lub więcej, by efekt był "jak tafla", a po zabiegu keratynowym czas skraca się do ok 5-ciu minut.


    partners