Facebook

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to zabieg, który wykonujemy na małe, ograniczone okolice nadmiaru tkanki tłuszczowej, których nie udało się pozbyć za pomocą wysiłku fizycznego i/lub diety. Zabieg polega na doprowadzeniu za pomocą iniekcji do kontrolowanego, niewielkiego stanu zapalnego tkanki tłuszczowej. Zmienione komórki ulegają rozpadowi, a uwolnione tłuszcze migrują do krwi, trafiając następnie do wątroby, gdzie następuje ich rozkład i są wydalane z organizmu.
W miejscach poddanych zabiegowi może dojść do zaczerwienienia i obrzęku, który powinien w niedługim czasie ustąpić. Miejsca te mogą być również nieco bardziej wrażliwe na dotyk lub lekko boleć.

Preparaty do lipolizy iniekcyjnej dzięki zawartości fosfatydylocholiny oraz kwasu deoksycholowego znakomicie rozpuszczają tłuszcz, przyspieszają jego metabolizowanie i późniejsze jego pozbycie z organizmu. Lipolizę iniekcyjną wykonujemy na takich partiach ciała jak: brzuch, biodra (bryczesy), nad kolanami, wewnętrzna strona kolan, ramiona, plecy (wałeczki), boczki.
Zabieg w zależności od miejsca i wskazań trwa około 30-40 minut.

Częstotliwość wykonywania zabiegu
W zależności od wielkości ilości tkanki tłuszczowej zaleca się serię 3-4 zabiegów w przypadku niewielkiej ilości oraz serię 5-6 zabiegów, gdy tkanki tłuszczowej jest więcej.
Odstępy między zabiegami powinny wynosić 5 -8 tygodni.

Przeciwwskazania
ciąża i karmienie piersią;
choroby autoimmunologiczne w tym zapalenie tarczycy
przyjmowanie preparatów rozrzedzających krew;
problemy z krzepliwością krwi;
cukrzyca;
choroby nerek i wątroby;
alergia na soję

Zalecenia przed zabiegiem:
przynajmniej na tydzień przed zabiegiem odstawić preparaty rozrzedzające krew, np. allertec, aspiryna, gripex

Zalecenia po zabiegu:
nie korzystać z sauny, solarium, basenu (minimum przez 3-4 dni po zabiegu)
unikać miejsc z wysokim stężeniem zanieczyszczeń środowiskowych;


    partners